Örnek Ders Ortamı

BTSPdeki derslere erişim, kullanıcı adı ve şifre ile olabilmektedir.  Katılımcılarımıza kayıt yaptırdıktan sonra program başlamadan e-posta adreslerine kullanıcı adı ve şifreleri gönderilmektedir.     Katılımcılarımız, kullanıcı adı ve şifresini girerek sitemizdeki derslerimize erişim sağlamaktadır. Aşağıda örnek bir ders ortamı görülmektedir (örnek ders adı: cpg: C ile Bilgisayar Programcılığına Giriş). Bütün derslerimizin benzer şekilde kendi ana sayfaları vardır. Üst tabloda katılımcılarımızın alacağı derslerin kısaltma harflerinden oluşan linkler mevcuttur, örneğin (ym: yazılım mühendisliği, vtys: veritabanı yönetim sistemleri). Bu linkleri kullanarak katılımcılar diğer derslere kolaylıkla geçebilmektedir.
Aşağıdaki örnek sayfadada görüldüğü üzere, her bir dersimiz haftalara bölünmüş olarak verilmektedir. Her haftanın ders notları, alıştırma ve varsa evödevleri farklıdır.
Derslerimizin ana sayfasının sol bölümü iki menüden oluşmuştur. Bunlar, her derse özel bilgilerin, kaynakların, wikinin, tartışma grubu ve sohbet odalarından oluşan ana menü ile notlar, etkinlikler, profilinizi ve şifrenizi değiştirme imkanının olduğu yönetim menüleridir.

Her dersimizin aşağıda görüldüğü gibi 24 saat soru sorup cevap bulabileceğiniz tartışma grubu vardır.

 


Her dersimizin aşağıda görüldüğü gibi sohbet odaları vardır. Bu sohbet odalarını katılımcılar istedikleri zaman kullanabilmektedirler. Ayrıca, her dersin öğretim görevlileriyle iki haftada bir yaklaşık 2 saat ders notları hakkında tartışmaktadırlar.
 Katılımcılarımız, eğitim esnasında her dersimize ve genel olarak program hakkında yapacağımız duyuruları derslerimizin sağ bölümünde takvim ve yaklaşan olaylar linklerinden takip edebilmektedirler.En son değiştirme: 23 December 2015, Wednesday, 15:18